آموزش طراحی وب سایت

ویژگی های ساخت وب سایت حرفه ای
ویژگی‌های اکثری برای طراحی وب ماهر در لحاظ گرفته میگردد ولی بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های پایین حادثه نظر دارا‌هستند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در وبسایت حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در نظر می‌گیرد . او شناخت خوبی از رنگ‌ها داراست و با اعتنا به نوع کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب می کند . درضمن اعتنا داراست که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های متبوع خود دسترسی داشته باشند . این مورد به ویژه وقتی اهمیت داراست که قالب سایت به حالت مخصوص پباده سازی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول یوزرها شکیبایی انتظار کشیدن برای بارگذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت ذیل داشته باشد به زودی بخش اعظمی از یوزرها خویش را از دست خواهد داد . از این قبلی , سرعت سایت یکی‌از عوامل مفید بر بهبود سئوی سایت هم می‌باشد . دست اندرکاران متعددی بر سرعت وبسایت تاثیر می‌گذارند . مواردی نظیر فرصت پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی وب سایت حرفه‌ای کلیه این عامل ها در نظر گرفته می‌شوند تا تارنما در کوتاه‌ترین زمان ممکن لود شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وبسایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از یوزرها با استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های خویش از سایت‌ها مشاهده می‌کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همگی دستگاه‌ها سازگار می‌نماید و در نتیجه در تمامی دستگاه‌ها به خیر و خوبی سناریو داده می‌شود . دراین‌صورت کاربران میتوانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحه های مختلف بروند و متن‌ها را بخوانند . در طراحی وب حرفه ای این نکته مطلقا می بایست در حیث گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت وب سایت ماهر

درباره ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی بیان شده شده‌است با این حال بسیاری از اشخاص هنوز هم این دو مفهوم را به جای نیز به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری شم و حالی است که کاربر در تعامل با سایت شما به دست میاورد . طراح UX راجع‌به کاربران تحقیق مینماید و نیازها و خواسته‌هایشان را می شناسید و آنگاه با نظارت این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می نماید . وی مشخص می‌نماید که کاربران چه‌گونه و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خویش برسند .

منظور از رابط کاربری همه صفحه ها و المان‌هایی نظیر دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با تارنما از آن‌ها استعمال می‌کند . طراح UI مسئولیت ساخت نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارد .

نیازی به بیان کردن وجود ندارد که در طراحی سایت حرفه ای بایستی عناصر رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در نظر گرفته شود و وب سایت می بایست مبتنی بر تحلیل‌های ظریف آن ها پباده سازی شود .

بهینه سازی وب سایت یا سئوی وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی سایت در سطح ها متفاوتی انجام می‌شود . شرکت‌ها می بایست سایتی را به شما تحویل بدهند که از لحاظ فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو وب سایت در مرحله محتوا انجام می گردد . به کار گیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر بخش اعظمی در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود مرتبه تارنما در کاغذ نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر داراست .

بعضی از شرکت‌های طراحی وب سایت ماهر سرویس ها بهینه سازی سایت را هم به مشتریان خویش ارائه می دهند . اعتنا داشته باشید که تعیین لغت ها حیاتی مناسب و ارائه محتوای کیفیت بالا از مهم ترین مشخصه‌های سایت حرفه ای میباشند و نقش مهمی در بهبود وبسایت شما دارا‌هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص متخصص بسپارید .

مدیر سهل و آسان

فرقی ندارد از کدام گویش برنامه‌نویسی یا سیستم مدیر محتوا به کار گیری میکنید , در هر حال یکی خصوصیات ساخت سایت ماهر سیستم یا این که پنل رئیس معمولی و سهل و آسان است . بخش مدیر می بایست به گونه‌ای پباده سازی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار کند . مدیریت وب سایت باید بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خود را به راحتی بار گذاری کند و اصول سئو را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب سایت ماهر
نمی‌توان قیمت دقیقی برای طراحی سایت ماهر اظهار‌کرد . شرکت‌ها طبق توصیه شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای سایت در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و بازه زمانی زمان پیاده‌سازی را مشخص مینمایند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آنکه یک


در دنیای طراحی وب اسامی و انواع متنوعی مطرح می‌گردد . از طراحی سایت مخصوص گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت در بین این اشکال در ذهن بسیاری از یوزرها سوال ایجاد مینماید . درین مقاله به بازنگری معنای طراحی وب سایت اختصاصی میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خواهیم کرد .

تارنما منحصر به فرد چیست؟
او‌لین نکته در باب سایت‌های مخصوص این است که در طراحی آن‌ها از سیستم‌های رئیس محتوای آماده , مثل وردپرس یا جوملا به کار گیری نمی‌شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در محیط برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET طراحی می‌شوند .

بدین ترتیب روشن میگردد که پباده سازی قالب اختصاصی ارتباطی با طراحی وب منحصربه‌فرد ندارد . طراحی وب سایت وبنا گاهی ممکن است شرکت وبسایت را بر مبنا سیستم مدیریت محتوای آماده‌ای نظیر وردپرس بسازد البته قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی کند . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا این که قالب‌هایی که تا قبل از این در کمپانی پباده سازی شده بوده است , استفاده نکند .

مورد دیگری هم موجود است که در آن , کمپانی با به کارگیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای جور مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . به عنوان مثال نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی طراحی میکند و آن را به مشتریان مختلف می‌فروشد . دراین‌صورت , کدهای وب سایت برای شرکت منحصر است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , کمپانی یک سیستم مدیر محتوای منحصربه‌فرد برای خویش می‌سازد و همه سفارش‌ها را در‌این محیط طراحی می‌کند . سیستم‌های رئیس محتوای همگانی نظیر وردپرس ویژگی‌ها و امکانات فراوانی دارند که بسیاری از آنان در بخش اعظمی از موردها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های رئیس محتوای منحصربه‌فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین دلیل در آنان می‌توان با‌گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از طرف دیگر به جهت احاطه شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

در حالتی که سایت‌های آماده شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر دلیلی یک تارنما با کدنویسی منحصربه‌فرد بخواهید , کمپانی صفر تا صد وبسایت را اختصاصا برای شما پباده سازی می‌نماید . در‌این‌صورت‌ همگی بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما پباده سازی شده است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت منحصربه‌فرد با سایت‌های آماده
تفاوت طراحی سایت منحصر با سایت های فراهم

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد تا کنون تفاوت فی مابین سایت‌های منحصربه‌فرد و سایت‌های آماده را شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده مبتنی بر سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … متن میشوند . در این‌حالت شرکت‌ها مجبور نیستند همگی چیز را از صفر برنامه‌نویسی نمایند و سرعت طراحی سایت اکثر خواهد بود .
در طراحی سایت منحصر , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و تجهیزات مد نظر خود , یک گویش برنامه‌نویسی را تعیین مینمایند و بر اساس آن , همه جزئیات وبسایت را پباده سازی مینمایند .
در طراحی سایت اختصاصی عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف می شود . غالبا این دسته از پباده سازی هنگامی به کار میرود که سایت‌های فراهم ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه طراحی وب سایت منحصربه‌فرد
نظیر همگی انواع دیگر , هزینه ساخت وب سایت مخصوص هم به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این جور سایت‌ها باید بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک وبسایت با پباده سازی منحصر باید هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *